ЩО ТАКЕ КУПЕРОЗ?
Купероз – це досить поширене явище, при якому відбувається розширення дрібних підшкірних судин внаслідок їхньої підвищеної ламкості, порушення мікроциркуляції та несприятливого впливу факторів зовнішнього середовища. Застій крові призводить до витончення стінок капілярів через велике навантаження на них, роблячи їх ламкими, тендітними.
Основними ознаками куперозу є судинні зірочки та сіточки, що з’являються на обличчі (щоки, крила носа, підборіддя, чоло). Шкіра при цій патології дуже гостро реагує на зовнішні несприятливі чинники, особливо зміни температури. Найбільше цієї проблеми схильні люди з чутливою тонкою шкірою.
У дерматології купероз називають телеангіектазії. Дуже часто така судинна сіточка супроводжується печінням, свербежем або поколюванням при вмиванні, дотиках і навіть у відповідь на перепади температури.
У більшості випадків купероз є лише косметичним дефектом, а не серйозним захворюванням або його симптомом. Але іноді купероз вказує на наявність таких захворювань, як, наприклад, хвороби печінки або розацеа.
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ КУПЕРОЗУ
Чинники, які можуть спровокувати купероз:
1. Генетична схильність. Якщо в сім’ї були випадки куперозу, потрібно максимально обмежувати свою шкіру від шкідливих впливів, щоб не спровокувати його появу.
2. Стрес. При стресі відбувається спазм дрібних судин та підвищується артеріальний тиск, що може спричинити виникнення судинних патологій.
3. Різкі перепади температури негативно впливають на обличчя.
4. Куріння згубно впливає на судини, особливо дрібні, порушуючи мікроциркуляцію.
5. Ультрафіолетове випромінювання. Людям, схильним до куперозу, засмага як на сонці, так і в солярії протипоказана.
6. Гостра та гаряча їжа, кава збільшують приплив крові до судин обличчя.
7. Алкоголь здатний розширювати та послаблювати судини.
8. Неправильний догляд за шкірою. Не можна проводити агресивні косметологічні процедури та використовувати абразивну, спиртовмісну косметику.
9. Гіпертонічна хвороба та симптоматичні артеріальні гіпертензії.
10. Захворювання печінки.
ЯК БОРОТИСЯ З КУПЕРОЗОМ?
Найголовніше у боротьбі з куперозом – це правильний домашній догляд! Шкіру, особливо чутливу, необхідно правильно очищати, тонізувати, зволожувати, живити та захищати від впливу ультрафіолету. Категорично забороняється вмиватися милом, надто гарячою або надто холодною водою. Слід використовувати спеціальні м’яко очищувальні засоби на основі рослинних олій. У жодному разі не можна тонізувати шкіру, пошкоджену куперозом, засобами, що містять спирт. Добре підійдуть тоніки, до складу яких входять хміль, ялівець, кипарис, каштан, ялиця, рутин та вітаміни.
У багатьох випадках при куперозі достатньо лише вищеописаного догляду за шкірою та загальнозміцнювальних заходів (відмови від шкідливих звичок, здорового сну та помірних фізичних навантажень). Якщо все ж таки купероз доставляє дискомфорт або поєднується з іншими проблемами шкіри або симптомами захворювань, необхідно звернутися до фахівця.
В даний час в медицині та косметології є безліч методів позбавлення від куперозу. Це і спеціальні креми та сироватки, що зміцнюють судини, і мезотерапія, і апаратні методики.
Дуже популярне видалення судинних сіточек лазером або фотоомолодження, що дозволяє вирішити цілу низку проблем (судинні патології, пігментація, акне, фото- та хроностаріння).
Зверніться до фахівця і дотримуйтеся всіх його рекомендацій, і тоді ви зможете надовго забути про таку проблему, як купероз.